Kategoriler: Aktüel

Selahattin Demirtaş, kendisini sosyal medyadan takip ettiği için işe girdiği gün işten çıkarılan yurttaşa mesaj gönderdi

İstanbul’da özel bir şirkette satış danışmanı olarak işe başlayan Ercan Saldanli, öğlene kadar çalıştıktan sonra, Twitter’da Selahattin Demirtaş’ı takip ettiği için aynı gün işten çıkarıldı.

Mezopotamya Ajansı’ndan Mehmet Aslan’ın haberine göre işten çıkarılma nedenini soran Saldanli, “yetkili yok” cevabıyla karşılaştı.

İktidarın engizisyon olarak kullandığı yargıyı objektif gerekçe göstermeye çalıştılar

Bunun üzerine yetkilinin telefon numarasını alarak, neden işten çıkarıldığını soran Saldanli, “Ercan bey, sosyal medya hesaplarınıza baktığımızda savunduğunuz kişilerle ilgi şu anda bir yasal süreç işlemektedir. Bu sebeple şu anki devlet politikalarına ya da devletin yargılamada olduğu bir konuda bu kadar afişe sosyal medyanız uygunsuz görüldü” yanıtını aldı.

Yetkilinin mesajının devamında, “İnşallah başka bir zaman diliminde birlikte çalışmak nasip olur. Olur da koşullar değişirse, tekrardan sizinle çalışmak isteriz” dediğini de aktaran Saldanli, sosyal medyaya Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı takip ettiğini ve bu nedenle işten çıkarıldığını söyledi.

Yaşadığı durumu, “Bu ülkede Kürt olmanın dezavantajları ya da Kürt olmaktan kaynaklı çalışamamanın özeti bu” sözleriyle ifade eden Saldanli, “Türkiye’deki faşizm düzenin değişmesi ya da bir gün Demirtaş’ın iktidara gelmesi durumunda orada çalışma durumum var” diye konuştu.

Benzer uygulamaların Nazi Almanya’sında yaşandığını sözlerine ekleyen Saldanli, toplumun büyük bir kesiminin tek tip yaşamı dayattığını ifade etti.

Demirtaş: “Haksızlıklar biter, geriye kimileri için sadece utanç kalır; artık ben de seni takip ediyorum”

Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş, avukatlarının konu hakkında kendisine yaptığı bilgilendirme doğrultusunda Saldanli’ya ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Demirtaş’ın paylaşımı şu şekilde.

“Sıkma canını güzel kardeşim. Bütün bu haksızlıklar bir gün biter. Kimileri için geriye sadece utanç kalır. Hem bak, artık ben de seni takip ediyorum. İş bulman için de yardımcı olacağım.”

Paylaş
Tarafından yayınlandı
Gazete Yolculuk

Son Yayınlananlar

İspanya Genelkurmay Başkanı sırası gelmeden aşı olduğu açığa çıkınca istifa etmek zorunda kaldı

Türkiye'de aşı sırası siyasal iktidara yakın olanlar tarafından delik deşik edilirken İspanya'da kimi devlet yetkililerinin…

23.01.2021 23:30

Rusya’da liberal muhalif figür Navalny’nin gözaltına alınmasını ve hükümeti protesto eylemleri büyüyor

Rusya'da liberal muhalif figür Aleksey Navalny'nin ülkeye dönüşü sonrası gözaltına alınmasının ardından ülke genelinde on…

23.01.2021 17:00

Avukatları, AİHM kararı üzerine Selahattin Demirtaş’ın tahliyesi için AYM’ye başvurdu

HDP'nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın avukatı Mahsuni Karaman, AİHM'in derhal tahliye kararı üzerine…

23.01.2021 15:51

Sınıf bilincine sahip kadın konfeksiyon işçileri, kadınların oy hakkı hareketini nasıl şekillendirdi (1/2) Meagan Day (*)

Amerikalı kadınlar neredeyse bir asır boyunca oy kullanma haklarının peşine düştü. Pek çok süfrajet, tüm…

23.01.2021 12:43

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, sömestrla ilgili uyarılarda bulundu

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, okulların tatile girmesinin ardından geçtiğimiz bayramda yaşanan süreci…

23.01.2021 11:53

23 Ocak Cumartesi | Günün haberleri

Sağlık Bakanlığı: 5,856 yeni "vaka" ve 723 yeni "hasta" tespit edildi, 144 kişi yaşamını yitirdi…

23.01.2021 10:15