Kategoriler: Politika

Kılıçdaroğlu: Sivil darbe döneminde yaşıyoruz

Kılıçdaroğlu’nun gazetecilerin sorularına verdiği yanıtlar kısaca şöyle;

Yeniden demokrasinin gelmesini sağlayacak mısınız?

-Bizi bir araya getiren Erdoğan’ın yaptığı yanlışlar… Ekonomide yaşadığımız dram. Kaynakların nerelere gittiğinin bilinmemesi.

-Ortada AK Parti kalmadı. Sadece Erdoğan konuşuyor. Bir kişi devletin bütün kurumlarına egemen. Hakim dinlemiyorsa görevinden alınıyor. Kendi beğendiği bir yargıçın atandığını görüyoruz. Bu tablo bizi rahatsız ediyor. Onlardan kopan iki partiyi de rahatsız ediyor bizleri de…

-Ortak söylem demokrasi. Önümüzdeki seçimlerde ben Erdoğan’ın gidici olduğunu biliyorum.

-“Beni seçin ülke uçacak” diyordu ülke uçuyor ama yokuş aşağı uçuyor…

Fatih tablosunun Türkiye’ye getirilmesi

-Tablonun Türkiye’ye getirilmesinden mutluyum. Londradaki İBB tarafından satın alındığını duyuduğumda hepimiz mutlu olduk. Önemli bir tablo. Değeri parayla ölçülebilecek gibi değil.

İBB’ye yeni Genel Sekreter atanması

-İBB’ye Can Akın Çağlar’ın yeni Genel Sekreter olarak atanmasıyla ilgili de kim yönetecek. İmamoğlu. Yönetici kadrosuna müdahaleyi doğru bulmuyorum. Belediye Başkanı arkadaşları şunu söyledim ‘Elimi kolumu bağladılar’ mazereti ile gelmeyecek. Formül bulacak. Bulamıyorsa bana soracak.

-Ekrem beyi eleştirenler şuna baksın. Onların 20 yıldır yapamadığını Ekrem bey 1 yılda yaptı..

-Ana kararlar Ekrem bey ve kadrosunda. Bir bürokrat üzerinden eleştirilmesini doğru bulmuyorum..

-Aykut bey bir müfettiş geldiğini ifade etti. ‘Yargıya gideceğim ve aklacağım diyor’ ve aklanıyor.

-Belediye Başkanı arkadaşlarıma şunu söyledim. Siyaset yapacak isim Belediye Başkanıdır. Bürokraside bir yere gelmeyi parti siyasetiyle olmasını kabul eden biri değilim. Bürokrasinin düzgün çalıştığı yerde sorun yoktur.

-Biz 89’a benzer bir tabloyu tekrar yaşamak istemiyoruz. Her şeyin şeffaf olmasını istiyoruz. Harcanan her kuruşun vatandaşın parası olduğunu ve hakkının verilmesini istiyoruz.

Kuğulu Parkın önü çevrilmiş durumda… Bu tablo için ne diyorsunuz? Bu nasıl bir devlet yönetimidir?

20 Temmuz sivil darbe döneminde yaşıyoruz. Polisten bir etten duvar ve Baro Başkanlarının duvarda oturması… Bu tablo yargının vesayet altında olduğunu gösteriyor. Devlet etki ve tepkiyle yönetilmez. Devlet akılla bilgi birikimle yönetilir.

-Avukatlar düşüncelerini bildirmiştir. Baro Başkanlarının içinde değişik siyasi görüşlerde başkanlar da var. Bu devleti tahrip yasasıdır. Ben Erdoğan’ın Büyük Ortadoğu Proejesi Eşbaşkanı olmaya devam ettiğini düşünüyorum. Milleti kurumları bölüyorlar. Erdoğan’ın görevi bu zaten. Egemen güçlerin taleplerini yerine getiriyorlar.

-Erdoğan bugüne kadar bu ülkeye en büyük zararı veren kişidir.

-Rejim değişti zaten. Saray rejimi var. Bakanlar da memur gibi çalışıyorlar. Müsteşarlıkları kaldırıp yerine bakan koydular. Parlamentoya sorumlular mı? Değil. Bir kişi sorumlu o da kim? Erdoğan.

İstanbul Sözleşmesi

Değişeceğini sanmıyorum. Gündemi değiştirmek için söylendi bence. Kadın kuruluşlarıyla yaptığım görüşmelerde bunları ifade ettim. Uluslararası bir sözleşmeyi imzaladıktan sonra ‘ben imzaladım ama siz beni kandırdınız’ demek mümkün mü? Allah aşkına amaç gündemi kötü giden ekonomiden, işsizlikten çıkarabilmek.

Paylaş
Tarafından yayınlandı
Gazete Yolculuk

Son Yayınlananlar

Gelecek Partisi sözcüsü: “Bahçeli mafyatik bir tutumla siyasi ve toplumsal barışı tehdit etmektedir”

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Serkan Özcan, Ankara'da Gelecek Partisi Genel Başkan…

19.01.2021 22:23

Yeniçağ Ankara Temsilcisi’ne saldıran şahsın da MHP’li belediyenin güvenlik görevlisi olduğu ortaya çıktı

Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu'nun 15 Ocak'ta evinin önünde üç kişi tarafından uğradığı saldırı…

19.01.2021 16:39

İstanbul’da finans merkezi inşaatında çalışan işçiler, kötü çalışma şartları ve yemeklerinden böcek çıkması üzerine inşaatı tahrip etti

İstanbul'da finans merkezi inşaatında çalışan işçiler, sağlıksız ve kötü koşullara ek olarak yemeklerinden böcek çıkması…

19.01.2021 16:03

Selçuk Özdağ’a saldıran kişinin Ülkü Ocakları ile DTCF’deki faşist yapılanmadan 10 Ekim Katliamı’nı öven şahıs olduğu ortaya çıktı

Eski AKP Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'a saldırıyla ilgili gözaltına alınan iki şüphelinin, DTCF'deki faşist…

19.01.2021 15:01

TTB Pratisyen Hekimler Kolu: Aşı candır, hayat kurtarır; bilimden uzak her türlü davranış halka haksızlıktır

TTB Pratisyen Hekimler Kolu, uygulanma süreci başlayan koronavirüs aşılarına ilişkin bir açıklama yayınladı. "Aşı candır" sloganıyla,…

19.01.2021 13:54

Meslek liseleri: Memleket meselesi değil sermayeye ucuz iş gücü – Veysel Kılıç

AKP iktidarının ve patronların sürekli gündeminde olan meslek liseleri  eğitim alanının önemli bölümünü oluşturuyor. Meslek…

19.01.2021 12:20