28 Ocak Perşembe 2021

İlçe MEB müdürü ve şube müdürleri eğitimi AKP binasında konuşmuş

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde MEB'e bağlı üst düzey yöneticiler eğitimle ilgili toplantısını AKP ilçe teşkilatının binasında gerçekleştirdi

Manisa Turgutlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez ve beraberindeki iki Milli Eğitim şube müdürü, AKP Turgutlu İlçe teşkilatında düzenlenen istişare toplantısına katıldı. AKP Turgutlu İlçe Teşkilatı binasında düzenlenen toplantının ana konusunun, “Yıkılan pansiyonlu kız imam hatip lisesi ve erkek imam hatip lisesi düzenlemesi” olduğu belirtildi.

Mustafa Bildircin’in haberine göre, toplantıda AKP Turgutlu İlçe Başkanı Serkan Baş ile birlikte fotoğraf veren MEB ilçe müdürü Mehmet Ölmez’in yanı sıra milli eğitim şube müdürlerinin ve STK temsilcilerinin de olması dikkatçekti.

“Kantarın bütün ayarını bozuyorsunuz”

Eğitimle ilgili bir toplantının adresinin AKP İlçe Teşkilatı olmaması gerektiğini söyleyen Eğitim Sen Manisa Şube Başkanı İsmail Şener, “Akıllarına geleni yapıyorlar, hesap soran da ‘Bu yanlış’ diyen de yok” ifadelerini kullandı. Şener, eğitim-öğretimle ilgili istişare toplantısında vakıfların rolünün olamayacağının da altını çizerek, “Bu toplantının adresinin ilçe milli eğitim müdürlüğü veya kaymakamlık olması gerekmez miydi?” diye sordu.

Turgutlu AKP İlçe Başkanı’nın ve vakıf temsilcilerinin, Kaymakamlık ile Milli Eğitim Müdürlüğü’nden daha yetkin olmadığını ifade eden Şener, “Suç işliyor, kantarın bütün ayarını bozuyorsunuz. Bizler bunu düzelteceğiz ve gereğini yapacağız. Eğitim Sen olarak kamu emekçisi arkadaşlarımızla da yan yana, omuz omuza olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 

İlgili Gönderiler

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist