27 Kasım Cumartesi 2021

Hakkımızda

Merhaba…

Yeni bir adımın olanca heyecanı ile düştük yola.

Yeni zamanların yamacında iddialı ama mütevazi bir adımın heyecanı ve umudunu taşıyoruz. Bu kısmı, gazetemizin amacını açıklamak, derdini izah etmeye ayırdık.

Memleketin gazete olmayan gazetelerle dolu olduğu bu zamanlarda, rant uğruna patronun sesi gazeteciliğe karşı itirazı yükseltmek; halkın, haber alma hakkına, bilginin özgürce paylaşılması mücadelesinde muktedirin üzerinde tepinme hevesine direnen özgür basın cephesine omuz vermek için düştük yola.

Yolculuk Gazetesi on beş günde bir yayımlanacak. Dolayısıyla bizim hedefimiz, günlük, güncel ve en yeni haberleri yayımlamak değil. Hem periyodundan hem de teknik imkanından mütevellit yaşanan gelişmeler üzerine dosyalar hazırlayan, araştırma-inceleme yazılarına yer veren şekilde aktüel gündemi devrimci sesiyle yorumlayan köşeleriyle tasavvur ettik.

Tekrar etmekte fayda var, iddialı ama mütevaziyiz.

Yoldayız eksikliklerimiz var ama her sayı daha iyi bir gazete için elimizden geleni yapacağız. Kolektif bir tartışmanın önünü açmaya gayret edecek, düşünsel etkileşime girmenin yollarını arayacağız.

Öyle umut ediyoruz ki, her yeni gün yanı başımızda yeni Yolculuk ailesi mensupları göreceğiz.

Gazetemizi bu inanç ve umutla elden ele paylaşacak dostlarımız olduğunu biliyoruz.

İyi ki…

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist